Letní sezóna je v plném proudu a s ním i čas psytrance open airů. Minulý týden se v českolipském kraji konala akce s názvem Lift-Up s pořadovým číslem 6. Uspořádala jí parta, která si říká Psypileptic a byla spíše rodinného rázu. Za celou dobu konání party se vystřídalo okolo 200 návštěvníků a přes 40 DJs na dvou stages.

První den party odstartovalo vystoupení středověké kapely Řemdih. První noc byla bohužel poznamenaná nepřízní počasí, kdy střídavě pršelo a mrholilo. Vzhledem k tomu, že se party konala na měkkém podloží, tak se zemina brzy proměnila v brouzdaliště pro otrlé. To ale naštěstí neubralo na kvalitě hudebních vystoupení nebo atmosféře.

Za zmínku rozhodně stojí noční vystoupení, kdy se střídaly polohy od Full-On psytrance až po rozjetý Twilight. Každý DJ měl svůj zvuk a hrané skladby se neopakovaly. Během noci se postupně zrychlovalo a ručička metronomu tikala i přes 200 BPM. I přes takovou závratnou rychlost se nedá říci, že by hudba byla ubíjející – spíše naopak. K ránu sice několikrát vypadávala jedna strana PA aparátu, ale to se naštěstí časem spravilo.

Ranní beaty se pohybovaly v klasickém trancovém rámci do 150 BPM. Mazlavý tankodrom před stage s ranní hudbou dohromady tvořily postapokalyptickou diskotéku. Hrstka vytrvalců setrvávávala až do odpoledních hodin. Svou zásluhu na tom měla i čajovna nabízející energizující čaje a s ní spojený Chill-out, který dal odpočinout znavenému tělu.

Koho omrzela party, mohl se věnovat druhý den průzkumu okolí. V přilehlé vesničce byla útulná hospůdka, která bohužel z důvodu svatební veselce nevařila. To nebylo na škodu. V místě akce se daly zakoupit lahodné DIY vegedobroty. Hlavně Tofu burger stál za to. Za nedalekým kukuřičným polem bylo se bylo možné opláchnout v rybníku.

Druhý den se nesl v mnohem pohodovějším duchu, vysvitlo i sluníčko a na rozbahněné stage a přilehlých cestičkách se objevily piliny. Byl to geniální nápad a nejedny botičky to ocenily. Poslední ráno se neslo v ještě uvolněnějším duchu a hrál se převážně Morning psytrance, Progressive a zahrálo se i energické, funky Suomi.

Celkově byl Lift-Up akce s rodinnou atmosférou, kvalitním zvukem a i netradiční výzdobou (ať už tou uměleckou ve formě plachet nebo i tou nechtěnou v podobě všudypřítomného bahna). Přes svou šestou pořadovku Lift-Up dostál svému jménu a byl opravdu povznášející akcí. Takže příští rok doufáme, že se opět sejdeme! Díky za super party.

Za fotky děkujeme Adéle Blažkové z Facebooku.

Oficiální aftermovie